Archiv aktualit
Úspěšná obhajoba své práce, úspěch u závěrečných zkoušek a získání vysněného titulu. To je cíl, se kterým nastupují studenti na Lékařskou fakultu Ostravské univerzity. V letošním akademickém roce 2021/2022 se tohoto cíle podařilo dosáhnout celkem 263 absolventům, 38 z nich dokonce absolvovalo studium s vyznamenáním.
Zájem studentů ostravské lékařské fakulty o vědu a výzkum roste. Dokládá to mimo jiné i letošní celostátní Studentská vědecká konference ostravské lékařské fakulty, do které se přihlásili studenti s rekordním počtem 26 prezentací z různých oblastí medicíny.
Vědecká rada a Akademický senát Lékařské fakulty OU schválili Výroční zprávu Lékařské fakulty OU za rok 2021.
Už několik týdnů funguje na hladnovských kolejích Ostravské univerzity adaptační centrum mOva. O tom, co všechno mOva přináší, si povídáme s jedním s iniciátorů Tomášem Kukučem.
Naši lékařskou fakultu navštívil na pozvání děkana náměstek MŠMT a ještě donedávna ministr školství Robert Plaga.
Výzkumníci Zdravotního ústavu se sídlem v Ostravě a Ústavu epidemiologie a ochrany veřejného zdraví, Lékařské fakulty, Ostravské univerzity jsou řešiteli projektu Technologické agentury ČR, SS05010044: METODIKA HODNOCENÍ VZTAHU EXPOZICE-ODEZVA OSOB EXPONOVANÝCH V ŽIVOTNÍM PROSTŘEDÍ HLUKEM Z DŮLNÍ ČINNOSTI (2022-2024).
Proč bychom neměli podceňovat očkování ani při cestách do běžných dovolenkových destinací, v rozhovoru vysvětluje Petra Macounová z Ústavu epidemiologie a ochrany veřejného zdraví ostravské lékařské fakulty.
Naši kolegové spolupracují na mezinárodním výzkumu malobuněčného karcinomu plic, který je závažnou diagnózou s nepříznivou prognózou.
V Paříži byl slavnostně zahájen projekt PARC – Partnerství pro hodnocení rizik chemických látek. Po dvou letech příprav tak začíná evropské partnerství podpořené novým rámcovým programem pro výzkum a inovace Horizont Evropa (2021–2027) dotací 400 milionů eur. Projektu se účastní také Lékařská fakulta Ostravské univerzity, konkrétně její Centrum epidemiologického výzkumu a Katedra chemie Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity.
VÚBP regionální kancelář Ostrava ve spolupráci s Lékařskou fakultou OU pořádá přednášku známého badatele, ochránce přírody a vynálezce prokognitivního osvětlení Spectrasol a biodynamické žárovky Vitae.
Moravskoslezský kraj a město Ostrava významně finančně podpoří nový studijní program na Ostravské univerzitě.
Lékařská fakulta Ostravské univerzity nedávno obdržela vzácnou zásilku. Z Německa jí dorazily nové plastináty, na jejichž výrobu musela čekat víc než rok. Plastinované lidské tělo a končetiny budou jako úplná novinka součástí vznikajícího simulačního centra a budou sloužit k výuce studentů medicíny i studentů zdravotnických programů.
Všichni vaši pacienti zemřou, oznamuje lékař Ondřej Kopecký poněkud nesvým medikům, kteří se v rámci své praxe přišli něco dozvědět o principech paliativní péče. Kdo bude oživovat pacienta na přístrojích, kterého ještě oživit lze, byť některé důvody hovoří proti? Většina studentů se přihlásí...
Novým řádným přednostou Chirurgické kliniky se stal doc. MUDr. Lubomír Martínek, Ph.D.
Lékařská fakulta Ostravské univerzity důrazně odsuzuje vojenskou agresi na Ukrajině a vyjadřuje svou solidaritu s ukrajinským národem.
Když jsme byli v létě navštívit Masarykovu univerzitu v Brně, abychom si prohlédli nově otevřené simulační centrum, pozvali jsme jeho tým na oplátku zase do naší nově vznikající cvičné nemocnice.
Ostravská univerzita slaví své 30. narozeniny. Poznejte zajímavé osobnosti, které s Ostravskou spojily své jméno. Tentokrát jsme si povídali se Sandrou Charvátovou, studentkou, absolventkou a vědkyní Ostravské univerzity.
Znáte monitorování pohybové aktivity pomocí chytrých hodinek, elektronické pomůcky pro nevidomé nebo speciální prostředky pro ovládání počítače a okolí nejen pro osoby s hendikepem? Jedná se o tzv. asistivní technologie, což je speciální technika založená na poznatcích o lidském těle, způsobech chování, lékařských diagnostických přístrojích, IT technologiích a telekomunikační technice.
V závěru loňského roku zahájila Charita Ostrava realizaci projektu financovaného z Fondů EHP 2014–2021 v rámci programu Zdraví. Na realizovaném projektu se budou podílet důležití partneři, kterým je mimo jiné také Lékařská fakulta Ostravské univerzity.
Jak se dožít sta let ve zdraví? V Dobrém ránu České televize byl jako host doc. Marek Bužga z Ústavu fyziologie a patofyziologie naší fakulty.
123456789101112131415161718