Lékařská fakulta se na promocích rozloučila se svými absolventy

Projít si náročnými zkouškami, napsat a úspěšně obhájit svou práci, uspět u závěrečných nebo rigorózních zkoušek a získat vysněný titul. To je cíl, se kterým nastupují studenti ať už medicíny nebo nelékařských studijních programů na Lékařskou fakultu Ostravské univerzity. V letošním akademickém roce se ho podařilo dostáhnout celkem 249 absolventům, 33 z nich dokonce absolvovalo studium s vyznamenáním. Gratulujeme!

Lékařská fakulta Ostravské univerzity připravila pro všechny absolventy promoce, které probíhaly v ostravském Domě kultury AKORD. Studentskou hymnu i slavnostní projevy si na promocích vyslechly víc než dvě stovky bývalých studentů, dnes už absolventů, kteří si zároveň z rukou děkana Lékařské fakulty Ostravské univerzity Rastislava Maďara za přihlížení rodiny a svých nejbližších převzali svůj diplom.

Titulem MUDr. se letos nově pyšní celkem 70 absolventů medicíny. Nemocnice a zdravotnická zařízení v brzké době posílí také 39 našich absolventů s magisterským titulem. Bakalářský titul pak letos získalo celkem 140 absolventů. „Jsme na naše absolventy nesmírně hrdí. Urazili kus cesty a věříme, že i nadále budou prostřednictvím své práce šířit dobré jméno naší fakulty,“ říká proděkanka pro studium a celoživotní vzdělávání Ivona Závacká.

Podívejte se na slavnostní promoce očima fotografky Kamily Kolowratové.

Zveřejněno / aktualizováno: 03. 07. 2023