Když bolí tělo, nový pořad TV Noe a Lékařské fakulty OU ze světa medicíny

Když bolí tělo. Tak se jmenuje nový pořad, který natáčí TV Noe ve spolupráci s Lékařskou fakultou Ostravské univerzity, a který si našel trvalé a pravidelné místo ve vysílacím programu televize dobrých zpráv. Pořad se věnuje fyzickému zdraví. Odborníci z lékařské fakulty v něm pravidelně radí, co dělat, když „tělo začne bolet“ a taky co dělat, aby nás bolet, pokud možno vůbec nezačalo.

V pilotním díle nového pořadu se jeho tvůrci věnovali tématu výživy a stravovacích zvyklostí. Do studia TV Noe dorazil také náš kolega Mgr. Bc. Jan Konvička z Ústavu fyziologie a patofyziologie, který si s moderátorem Pavlem Štěpánkem povídal například o tom, jak může nevhodná výživa negativně ovlivnit naše zdraví.
Celý díl

Druhé téma, které vévodilo pořadu Když bolí tělo, se věnovalo Parkinsonově nemoci. Náš proděkan pro vědu a výzkum prof. MUDr. David Školoudík Ph.D., FESO, FEAN například prozradil, jak důležitá je časná diagnostika nebo jakou roli v odhalování zákeřné nemoci bude v budoucnu sehrávat umělá inteligence.
Celý díl

Ještě před příchodem letních prázdnin byla hostem pořadu neuroložka MUDr. Jana Slonková, Ph.D. S moderátorem Pavlem Štěpánkem si paní doktorka povídala o významu i poruchách spánku. V pořadu se diváci dozvěděli, co dělat, když unavený člověk nemůže usnout a trápí ho noční bdění, které může mít až devastující dopady na lidský organismus. Paní doktorka Slonková divákům prozradila i to, jak dodržovat správnou spánkovou hygienou nebo co všechno kvalitu spánku ovlivňuje.
Celý díl

Nenechte si ujít i další díly nového pořadu, který najdete také na webových stránkách TV Noe. Další pořad se bude věnovat například tématu Robotická chirurgie v gynekologii.

ilustrační foto

Zveřejněno / aktualizováno: 16. 08. 2023