Ústav lékařské biologie a genetiky

Pracoviště lékařské biologie a genetiky Lékařské fakulty Ostravské univerzity je základnou pro výuku lékařské a molekulární biologie, klinické genetiky a genetické toxikologie. Personální obsazení pracoviště je složeno z kmenových odborných pracovníků Lékařské fakulty OU, odborných pracovníků Oddělení lékařské genetiky Fakultní nemocnice Ostrava a odborných pracovníků Přírodovědecké fakulty OU. Pod hlavičkou pracoviště probíhá v současné době výuka lékařské biologie a genetiky studijní program Všeobecné lékařství a Zubní lékařství, všechny biologické disciplíny bakalářského studijního programu Laboratorní diagnostika ve zdravotnictví, vychovávající budoucí zdravotní laboranty a další bakalářské a navazující magisterské nelékařské zdravotnické programy.

Vzdělávací činnost probíhá na pracovišti lokalizovaném na budovách Lékařské fakulty OU (budova ZY INLEK). Vědeckovýzkumná činnost pracoviště je v současné době soustředěna především na Oddělení lékařské genetiky FN Ostrava, jež je součásti Ústavu klinické a molekulární patologie a lékařské genetiky. Akademičtí pracovníci z oblasti molekulární biologie se podílejí na tvůrčí činnosti v několika vědeckých týmech v oblasti hematoonkologie, stomatochirurgie a další. Jejich působení bude potencováno i v nově budovaném vědeckém centru LERCO.

Konkretizace směrů tvůrčí činnosti:

Pracoviště se rovněž podílí i na třetí roli fakulty, konkrétně Týden vědy a techniky MGO a další.

Zveřejněno / aktualizováno: 25. 07. 2024