Státní závěrečná zkouška oboru nutriční terapie
Ve dnech 16. a 17. června proběhly na Ústavu fyziologie a patofyziologie státní závěrečné zkoušky bakalářského studijního programu Nutriční terapie v prezenční i kombinované formě. Dopolední program patřil obhajobám bakalářských prací, které byly na velmi vysoké odborné úrovni. Následovala ústní část státní závěrečné zkoušky ze tří tematických okruhů.
Letošní absolventi byli zároveň prvními studenty, kteří absolvovali nově zavedenou praktickou část státní závěrečné zkoušky. Ta proběhla již v květnu a byla zaměřena na ověření schopnosti samostatně zpracovat klinický případ a aplikovat teoretické znalosti v praktických situacích. Studenti prokazovali své dovednosti v oblasti nutričního poradenství, edukace pacientů, hodnocení výživového stavu a dietního stravování. Praktická část zkoušky probíhala v nutriční poradně, edukační místnosti a cvičné kuchyni a umožnila studentům získat cennou zkušenost, která přispěje k jejich lepší připravenosti na výkon profese.
Státní závěrečnou zkoušku úspěšně absolvovalo 22 studentů. Všem absolventům srdečně gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v profesním i osobním životě. Studentům, kteří budou ke státní závěrečné zkoušce přistupovat v srpnovém termínu, přejeme hodně štěstí a úspěšné završení studia.
Zveřejněno / aktualizováno: 24. 06. 2026






















