Mikuláš na Klinice dětského lékařství FNO

V úterý 6. 12. 2022 se studentky 2. roč. studijního programu Pediatrické ošetřovatelství tematicky převlékly za anděly, čerty a Mikuláše a navštívily hospitalizované děti ve Fakultní nemocnici Ostrava, aby jim přinesly trochu radosti v těžké době, kdy se potýkají s nemocí. Rozdaly dětem sladkosti, hračky, knihy a další dárečky, zazpívaly koledy a přinesly dětským pacientům trochu veselí a pohody, pomohly jim zapomenout na své problémy. Z výrazů tváří bylo patrné, že radost se podařilo udělat nejenom dětem, ale i jejich rodičům a alespoň na chvíli pomohlo překonat stres a úzkosti spojené s hospitalizací. Studentky svou empatií dětem ukázaly, že na ně myslí, mají o ně zájem, umí tu být pro ně. Návštěva se všem moc líbila, děti si chvíle s Mikulášem a jeho pomocníky snažily užít, při zpívání koled se na všechny dívaly s úsměvem a radostí v očích. Akce byla uspořádána v souladu s výukou předmětu Komunitní a primární péče u dětí.

Studentky prezenčního studia 2. ročníku studijního programu Pediatrické ošetřovatelství ve spolupráci s Mgr. Michaelou HlávkovouMgr. Miroslavou Kachlovou, DiS.

Mikuláš na Klinice dětského lékařství FNO

Zveřejněno / aktualizováno: 09. 12. 2022