Edukační dovednosti sester pracujících se seniory v oblasti zdravotní gramotnosti

Ústav ošetřovatelství a porodní asistence dne 19. září 2022 pořádal na půdě Lékařské fakulty Ostravské Univerzity odbornou akci s názvem EDUKAČNÍ DOVEDNOSTI SESTER PRACUJÍCÍCH SE SENIORY V OBLASTI ZDRAVOTNÍ GRAMOTNOSTI. Tato akce byla posledním výstupem projektu ERASMUS+ „eLILY2 – Ehealth Literacy Learning skills among Nurses working with older people“ (2020-1-CY01-KA202-065962), na kterém náš Ústav spolupracoval s dalšími evropskými univerzitami (z Kypru, Řecka, Litvy, Polska). Akce nazývaná také jako „Multiplier event“ hostila sestry z praxe (účastnily se především sestry z domovů pro seniory a lůžkových zařízení pracujících se seniory) a studenty oboru Ošetřovatelská péče v geriatrii. V programu byla účastníkům představena problematika zdravotní gramotnosti u seniorů v kontextu péče o zdraví, kombinovaný vzdělávací kurz pro sestry, výsledky pilotní implementace a evaluace vzdělávacího kurzu či doporučený postup zaměřený na zdravotní gramotnost pro seniory.

Více informací

Edukační dovednosti sester pracujících se seniory v oblasti zdravotní gramotnosti

Zveřejněno / aktualizováno: 26. 09. 2022