Konference Těhotenství, porod a šestinedělí

Dne 1. června 2019 se konal na Ústavu ošetřovatelství a porodní asistence Lékařské fakulty Ostravské univerzity III. kongres porodních asistentek. Na kongresu se podílela Česká komora porodních asistentek, z.s. (ČKPA), Moravskoslezský spolek porodních asistentek, p.s. (SPAMK), Fakulta zdravotnických studií Univerzity Pardubice a Fakulta zdravotnických studií Západočeské univerzity v Plzni. Kongresu se zúčastnilo celkem 70 porodních asistentek z celé České republiky.

Kongres zahájila prezidentka České komory porodních asistentek, poté také přivítala posluchače vedoucí ústavu ošetřovatelství a porodní asistence prof. PhDr. Darja Jarošová, Ph.D. Dále vystoupila předsedkyně Moravskoslezského spolku porodních asistentek Bc. Anna Fančovičová se svým sdělení o činnosti tohoto spolku.

Hlavním posláním této konference bylo poskytnout odborné přednášky v péči o těhotnou ženu, rodičku a ženu v období šestinedělí. Přednášející prezentovali ve svých příspěvcích svůj postoj, poznatky a svoje zkušenosti.

Poděkování patří všem přednášejícím, kteří se účastnili se svým odborným sdělením nebo jako posluchači, vystavovatelům a sponzorům za podporu, bez kterých by se  kongres nemohl uskutečnit, a v neposlední řadě všem těm, kteří se podíleli na přípravě a realizaci kongresu.

Rozsah konference poukazuje na nutnost sledovat změny v porodní asistenci hlavně z důvodu nových poznatků v péči o těhotnou ženu, rodičku a ženu po porodu.

Zveřejněno / aktualizováno: 02. 07. 2019