Fajny den pro sve zdravi

V sobotu 2. září odstartovala série akcí pod názvem „Fajny den pro sve zdravi“. Akce je zaměřena na zdravotní prevenci ve vyloučených oblastech. Zájemci se mohou nechat otestovat na infekční nemoci – žloutenku C, syfilis a HIV. Dále mají možnost si nechat zkontrolovat chrup a dozvědět se více o dentální hygieně nebo prevenci nádorových onemocnění. Akci organizuje Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě ve spolupráci s Lékařskou fakultou (studenti a pracovníci Ústavu epidemiologie a ochrany veřejného zdraví), Slezskou univerzitou v Opavě a Všeobecnou zdravotní pojišťovnou za podpory Moravskoslezského kraje. První akce proběhly 2. a 5. září v Orlové za účasti města Orlová. Další akce jsou plánovány i v Havířově a Karviné. Všem, kteří se na akci podíleli, patří velké poděkování.

Zveřejněno / aktualizováno: 05. 09. 2023