Intenzivni kurz gerontologie ve Finsku 2007

V roce 2007 byla katedra rehabilitace ZSF OU vyzvána k účasti na mezinárodním projektu v rámci ERASMUS / Lifelong learning programme, který organizovala Jyväskylä University of Applied Sciences v čele s vedoucím celého projektu Senior Lecturer Kari Vehmaskoski. Do projektu bylo zapojeno sedm států: Česká republika, Belgie, Bulharsko, Finsko, Nizozemsko, Německo a Španělsko. Po intenzivní administrativní přípravě byl realizován v květnu 2008 intenzivní kurz na téma „Gerontechnology and Therapeutic Exercise“. (Gerontechnologie je interdisciplinární akademické a profesní spojení gerontologie a technologie.)

Každou zúčastněnou zemi reprezentoval vybraný tým pěti studentů + jeden lektor. Český tým reprezentovali zástupci všech tří studijních programů, tj. ergoterapie, fyzioterapie a ortotik-protetik:

• Veronika Rajnochová - ergoterapie
  • Petra Mašlaňová - ergoterapie
  • Věra Střítecká - fyzioterapie
  • Marek Plinta - fyzioterapie
  • Štěpánka Střálková - ortotik-protetik,
  • jako lektor Mgr. Kateřina Macháčková.

Protože byl celý projekt hodnocený jako úspěšný i z pohledu komise EU pro program Erasmus, byla udělena realizačnímu týmu z  Jyväskylä University of Applied Sciences finanční podpora pro následující akademický rok 2008/2009. Profesor Kari Vehmaskoski v listopadu 2008 navštívil Katedru rehabilitace FZS OU, aby zde projednal zapojení českého týmu z řad našich studentů do tohoto projektu. V rámci jeho pobytu proběhlo setkání se studenty a odborná přednáška na téma „Assistive Technologies“.

FINSKO, Jyväskylä University of Applied Sciences

Zveřejněno / aktualizováno: 02. 04. 2017