Konference „Využití virtuální a rozšířené reality ve zdravotnictví“

Ve dnech 22.-23. června 2023 se konala v srdci Moravskoslezských Beskyd v horském hotelu Sepetná konference „Využití virtuální a rozšířené reality ve zdravotnictví“.

Odborný program akce ke stažení soubor pdf 0,20 MB

Konference byla pořádána Centrem informačních technologií, VR a umělé inteligence v medicíně LF OU, Klinikou rehabilitace a tělovýchovného lékařství Fakultní nemocnice Ostrava a Lékařské fakulty OU a Centrem telemedicínských služeb Fakultní nemocnice Ostrava. Akce byla realizována za podpory Virtual Lab, VR LIFEVR Band.

Odborná akce byla zaměřena na využití virtuální a rozšířené reality v oblasti zdravotnictví, což je velmi aktuální téma. Přednášky, prezentace a workshopové aktivity poskytly účastníkům příležitost se seznámit s nejnovějšími technologiemi a aplikacemi v tomto oboru. Diskutovalo se o možnostech využití virtuální a rozšířené reality v různých odvětvích zdravotnictví, včetně rehabilitace, diagnostiky a léčby.

Konference přilákala významné odborníky, lékaře, výzkumníky a vývojáře z různých institucí a organizací. Bylo zde možné navázat nové kontakty, sdílet zkušenosti a diskutovat o budoucnosti virtuální a rozšířené reality v medicíně.

Díky úspěchu konference se organizátoři rozhodli uspořádat další ročník v podobném termínu. Očekává se, že i příští konference přinese nové poznatky, inovace a příležitosti pro využití virtuální a rozšířené reality ve zdravotnictví.

Konference „Využití virtuální a rozšířené reality ve zdravotnictví“

Zveřejněno / aktualizováno: 19. 07. 2023