Studenti Ústavu rehabilitace se zapojili do projektu Ježíškova vnoučata

Do projektu Českého rozhlasu, který propojuje osamocené lidi v domovech, se zapojili také studenti a pedagogové Ústavu rehabilitace Lékařské fakulty Ostravské univerzity. Splnili totiž vánoční přání seniorům z „Domova Vesalius“ v Opavě. Studenti třetího ročníku z řad fyzioterapeutů a ergoterapeutů pečlivě vybírali přání, které by splňovalo i požadavky jejich oborů. Rozvoj kognice, jemné motoriky, soustředění, ale i trpělivosti spolu s radostí ze hry. To vše a mnohem více dokázali koupí velké stolní hry Člověče nezlob se, kterou si opavští senioři přáli. Hra je ve velkém formátu a s velkými figurkami, tedy vhodná pro hráče s omezenou motorikou.

V polovině prosince se zástupci studentů vydali osobně do Opavy dárek předat. Místním seniorům tak udělali radost nejen svou přítomností, ale také povídáním si, společným zpíváním vánočních koled a v neposlední řadě také cukrovím, které donesli. Všichni si tak připomněli, že i malé radosti dokáží vykouzlit úsměv na rtech, a že Vánoce jsou svátky lásky, porozumění a splněných přání.

Poděkování patří všem studentům a pedagogům, kteří se bez váhání do projektu zapojili.

Studenti Ústavu rehabilitace se zapojili do projektu Ježíškova vnoučata

Zveřejněno / aktualizováno: 07. 01. 2019