Ústav rehabilitace má nový diagnostický a terapeutický přístroj

Jako první v republice získala Ostravská univerzita, konkrétně Ústav rehabilitace, špičkové technologické zařízení pro výuku studentů oborů ergoterapie a fyzioterapie.

Jedná se o přístroj MYRO firmy Tyromotion, která se řadí k lídrům na světovém trhu s produkcí zařízení pro roboticky asistovanou rehabilitaci. MYRO je diagnostický a terapeutický přístroj, který podporuje rehabilitaci zaměřenou na úkol s reálnými objekty, trénuje každodenní pohyby a zlepšuje motorické schopnosti pacienta. MYRO nabízí také množství neurokognitivních modulů, které lze dokončit buď samostatně, nebo v režimu pro více osob.

MYRO se přizpůsobuje potřebám každého pacienta; horizontálně a vertikálně: MYRO je výškově nastavitelné a pracovní plocha může být nakloněna od 0° do 90°, umožňuje trénink na osobním limitu výkonu, zaznamenává jednotlivé dosažené výsledky a je možné tak pracovat s pacientem dlouhodobě a sledovat vývoj jeho schopností.

Studenti tak mají jedinečnou možnost vyzkoušet si jednotlivé úkoly sami na sobě a naučí se aplikovat neurokognitivní motorickou složku do terapie s konkrétním pacientem po neurologickém deficitu, traumatologickém poranění, kraniotraumatu apod.

Ústav rehabilitace má nový diagnostický a terapeutický přístroj

Videa

Zveřejněno / aktualizováno: 21. 02. 2018