Divadelní představení studentů 1. ročníku ergoterapie

Tradicí studijního oboru Ergoterapie se již stalo předvánoční vystoupení studentů tohoto oboru v Základní škole Kpt. Vajdy v Ostravě-Zábřehu pro děti skombinovanými vadami.

Jako aktuální studenti prvního ročníku oboru Ergoterapie a také jako pokračovatelé tradice jsme dne 13. 12. 2013 navštívili školu Kpt. Vajdy a předvedli dětem dvě pohádky, pro které jsme v rámci výuky předmětu Terapeutické činnosti připravili scénář, vyrobili kulisy i loutky a nacvičili vystoupení. Příprava začala již začátkem listopadu a zabrala mnoho času i mimo výuku.

Okolo šedesáti postižených děti zhlédlo dvě pohádky – pohádku O hledání kouzelných bot a O Sněhurce a trpaslících.

Do pohádky o hledání bot byly aktivně zapojeny děti, kdy pomáhaly hlavním hrdinům pohádky plnit jednoduché úkoly, které si pro ně připravily pohádkové bytosti. Tuto pomoc přijímaly děti s obrovskou radostí a houževnatostí a mnohdy bylo těžké vybrat jen pár dětí z mnoha dobrovolníků.

Obměnou v pohádce O Sněhurce a trpaslících nebyl jen počet trpaslíků – pět, protože dva byli na dovolené, ale také způsob otravy. Sněhurka byla otrávena nezdravým hamburgerem a zdravé jablíčko bylo rozkrojeno na menší dílky, na kterých si pochutnaly všechny děti.

Děti s nadšením sledovaly námi připravené pohádky, aktivně se zapojovaly do pohádek, tleskaly a na konci se loučily se všemi loutkami i s námi.

Na konec našeho dopoledního setkání jsme si společně s dětmi zazpívali písničku s pohybem „Hlava, ramena, kolena, palce“, aby se malí školáci po dlouhém sezení rozhýbali a vesele si zazpívali.

L. Mičulková, studentka 1. ročníku

Divadelní představení studentů 1. ročníku ergoterapie