Vyhlášení doplňujících voleb do AS LF OU do studentské komory v sekci lékařských a nelékařských oborů za volební období 2022-2025

Děkan Lékařské fakulty Ostravské univerzity doc. MUDr. Rastislav Maďar, PhD., MBA, FRCPS, vyhlašuje v souladu se zákonem č. 111/1998 Sb., o vysokých školách a o změně a doplnění dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů, a s Volebním řádem AS LF OU, článek 10, doplňující volby do Akademického senátu Lékařské fakulty OU do kurie studentů – sekce lékařských a nelékařských oborů.

Tyto doplňující volby se budou konat ve dnech 21. až 25. října 2024 formou elektronického hlasování prostřednictvím aplikace na Univerzitním portálu OU.

AS LF OU ustavil volební komisi ve složení: PhDr. Ilona Plevová, PhD. (akademický pracovník, předsedkyně volební komise), doc. MUDr. Lubomír Martínek, Ph.D. (akademický pracovník), Ignat Arzumanov (student, Všeobecné lékařství), Mgr. Markéta Janíková (studentka, Hygiena, preventivní lékařství a epidemiologie).

Kandidáta z řad studentů – sekce lékařských a nelékařských oborů Lékařské fakulty Ostravské univerzity může navrhovat pouze student téže sekce.

Návrh na kandidáta do příslušné sekce komory studentů musí obsahovat: jméno a příjmení kandidáta, jeho studijní obor/program a příslušnou sekci, jeho písemný souhlas s kandidaturou a písemné prohlášení, že mu nejsou známy překážky volitelnosti, popř. že tyto překážky pominou ke dni voleb, stvrzené jeho vlastnoručním podpisem.
Dále musí každý návrh na kandidáta obsahovat: kontakt na kandidáta (e-mail), jméno a příjmení navrhovatele/ů, jeho/jejich studijní program, příslušnou sekci a jeho/jejich vlastnoruční podpis.
Kandidát i navrhovatel musí být ke dni podání návrhu na kandidáty členy akademické obce.

Návrhy na kandidáty podávejte osobně po předchozí domluvě v listinné podobě na formuláři v zalepené obálce s označením „Doplňující volby do SK AS LF OU“ kterémukoliv členu volební komise do 10. října 2024 do 12:00 hod. (proti podpisu).

Seznamy oprávněných voličů budou zveřejněny do 19. září 2024 na Univerzitním portálu OU.

Kandidáti budou zveřejněni do 17. října 2024.

Výsledky voleb budou vyhlášeny do 30. října 2024.

Doc. MUDr. Rastislav Maďar, PhD., MBA, FRCPS
děkan LF OU