S přípravou na zkoušku z anatomie pomáhá studentům 3D anatomický atlas Anatomyka

Zkouškové období je v plném proudu. Jedním z obávaných předmětů patří od nepaměti také Anatomie. Letos poprvé se na zkoušku mohou studenti díky zakoupené univerzitní licenci připravovat také s pomocí Anatomyky - 3D anatomického atlasu.

Na podzim jsme všem studentům poslali email s přístupovými údaji. Online aplikaci mohou využívat medici, studenti stomatologie i ostatních nelékařských zdravotnických programů. Díky zakoupení univerzitní licence mohou program využívat zcela zdarma. A stáhnout si ho mohou také vyučující z Ústavu anatomie, kteří ho mohou využít například i při výuce,“ říká proděkanka pro studium a celoživotní vzdělávání Mgr. Ivona Závacká, Ph.D.

A jak online aplikace Anatomyka vlastně funguje? S pomocí nejmodernějšího 3D zobrazení umožňuje studentům prozkoumat anatomii lidského těla v celé její dech beroucí složitosti. Studenti si na displeji svých počítačů, tabletů nebo telefonů mohou zobrazit kosti, klouby, svaly, cévy, nervy, ale i trávicí, dýchací, močový, pohlavní a endokrinní systém nebo centrální nervový systém. Všechny tyto části lidského těla jsou vyobrazeny do těch nejmenších detailů a jsou nakreslené a naprogramované tak, že je možné ubírat vrstvy, otáčet, zoomovat, nebo izolovat vybrané struktury. Anatomických struktur je v aplikaci více než 13 000 a postupně přibývají další systémy, orgány a struktury.

Anatomické znalosti se velmi rychle vytrácí a je potřeba si je neustále opakovat jak v prvním ročníku, tak i v dalších částech studia. Výuka preklinických, ale zejména klinických oborů jako zobrazovací metody, chirurgie, traumatologie, ortopedie, kardiologie, neurologie, urologie, gynekologie nebo interna je postavená na znalostech jak systémové, tak i topografické anatomie, proto můžou aplikaci ocenit i starší studenti.

A jak se mohou studenti do aplikace přihlásit? Studenti všeobecného lékařství, ergoterapie a fyzioterapie mají již automaticky vytvořené přístupové údaje, které jim byly zaslané emailem.

3D anatomický atlas Anatomyka

Zveřejněno / aktualizováno: 15. 01. 2024