Ve víru tance aneb máme za sebou MED GALA!

Večer plný tance, zábavy i dobrého jídla a pití. V pátek 3. března se na reprezentačním plese Lékařské fakulty Ostravské univerzity v AULE GONG nakonec trsalo až do rána. Bohatý program pak doplnilo udílení cen nejlepším akademikům za rok 2022.

Celý reprezentační ples MED GALA měli organizačně pod palcem medici z ostravské IFMSA. „Vím, že tomu studenti věnovali ohromné množství času a úsilí. Ples se opravdu povedl a je to hlavně výsledek jejich práce. Chtěl bych jim proto i touto cestou ještě jednou poděkovat,“ říká děkan Lékařské fakulty Ostravské univerzity doc. MUDr. Rastislav Maďar, PhD., MBA, FRCPS.

Slavnostní večer byl věnován také nejlepším akademikům za rok 2022, kteří si na plese za bouřlivých ovací převzali své ceny. O jménech vítězů rozhodovali přímo studenti lékařské fakulty v on-line hlasování. Akademikem roku 2022 v Preklinických oborech Všeobecného lékařství se stala MVDr. Tereza Carbolová. V Klinických oborech Všeobecného lékařství zvítězila MUDr. Jana Slonková, Ph.D. a v kategorii Nelékařské obory si cenu odnesla Mgr. Kristýna Kuchynková. Fakulta ocenila také dvě nejlepší monografie roku 2022, cenu za ni si převzala Mgr. Miroslava Kachlová, DiS.prof. MUDr. Pavel Komínek, Ph.D., MBA. A v kategorii Student LF OU si ocenění převzali všichni studenti fakulty, a to za jejich mimořádnou činnost během pandemie.

Reprezentační ples měl také charitativní přesah. Letos jsme podpořili malého bojovníka Máju. Studentům se podařilo na slavnostní akci získat neuvěřitelných 25 000 korun. Dnes už osmiletý chlapec po narození trpěl centrální pravostrannou hemiparézou a periferní parézou n. brachialis.

V průběhu let mu pár dalších diagnóz přibylo, ale Mája to nevzdává a pilně rehabilituje. Proto se na plese prodávaly růže a kotilióny, které k akcím tohoto typu neodmyslitelně patří. Výtěžek z jejich prodeje už brzy obdrží maminka Máji, aby mohl dál pilně rehabilitovat.

Ještě jednou děkujeme celému organizačnímu týmu! Byli v něm: Magda Pilchová, Karolína Kyšková, Natálie Febrová, Krystína Kriebelová, Tereza Sobelová, Ivan Ďurica, Vojta Václavek, Kateřina Pokorná, Zuzana Šwiderová, Aneta Sýkorová, Petr Šromota, Václav Pavel Švondrk, Sabina Gernarová, Alexandra Gallová, David Šebesta, Adrian Ševčík a Dominik Seman.

A poděkování patří ještě jednou také všem našim sponzorům.

Reprezentační ples MED GALA

Zveřejněno / aktualizováno: 15. 03. 2023