Novoroční pozdrav děkana Rastislava Maďara

děkan Rastislav Maďar Vážené kolegyně a kolegové, milé studentky a studenti,

vstupujeme do nového roku, ve kterém nás čekají další důležité výzvy a náročné úkoly. V loňském roce jsme dosáhli zlepšení ve všech významných indikátorech kvality a já věřím, že i v letošním roce bude tento pozitivní trend nadále pokračovat.

Za velké úspěchy loňského roku považuji otevření Cvičné nemocnice, jen druhé svého druhu v ČR, a přípravu akreditací pro několik nových studijních programů, včetně postgraduálních doktorských, které teď prochází náročným externím posuzováním. Významně stoupl počet lékařů absolvujících na LF OU specializační vzdělávání před kmenovou zkouškou a atestací. Přibyli nám noví elitní institucionální partneři v zahraničí a atraktivní místa pro výjezdy. Máme za sebou několik organizačních změn a další nás ještě čekají. Pokračují práce na přípravě velkého vědeckého centra v rámci projektu LERCO s výhledem jeho financování z Fondu spravedlivé transformace (JTF EU). Také soutěžíme stavitele pro budovu nového děkanátu, připravuje se zázemí pro výuku studijního programu Zubní lékařství, vzniká projektová dokumentace k rekonstrukci a výstavbě nového komplexu pro Ústav anatomie a máme i mnoho dalších plánů.

Snažíme se být fakultou, která je sice mladá, ale zato moderní, dynamická a flexibilní s pozitivní atmosférou, hledající pracovní synergie uvnitř i navenek, a to vše ve vzájemné symbióze se svou „sestrou“ Fakultní nemocnicí Ostrava.

K tomu, abychom se mohli neustále zlepšovat a posunovat dál, je však nutné dobré zdraví, absence zbytečných stresů a destruktivních problémů, pohoda v osobním i pracovním životě a pocit ze smysluplné práce, která víc energie poskytuje, než ubírá.

Přeji Vám šťastný a úspěšný rok 2023, budu se těšit na další spolupráci a na setkání nejen při oficiálních ale i neoficiálních příležitostech.

Rastislav Maďar
děkan Lékařské fakulty Ostravské univerzity