Studentskou hymnu i slavnostní projevy si na promocích vyslechly víc než dvě stovky nových absolventů

Úspěšná obhajoba své práce, úspěch u závěrečných zkoušek a získání vysněného titulu. To je cíl, se kterým nastupují studenti na Lékařskou fakultu Ostravské univerzity. V letošním akademickém roce 2021/2022 se tohoto cíle podařilo dosáhnout celkem 263 absolventům, 38 z nich dokonce absolvovalo studium s vyznamenáním.

Lékařská fakulta Ostravské univerzity připravila pro všechny absolventy promoce, které probíhaly i letos v ostravském Domě kultury. Slavnostní ceremoniál si užily jak všeobecné sestry, kterých letos úspěšně ukončilo studium hned dvacet čtyři, tak fyzioterapeuti – studium jich úspěšně dokončilo celkem třicet jedna. Vysněný titul získalo letos také 14 zdravotnických záchranářů, 15 zdravotních laborantů, 11 ergoterapeutů nebo 14 radiologických asistentů. Studium úspěšně dokončilo také 11 studentů oboru Ochrana veřejného zdraví.

Lékařskou fakultu Ostravské univerzity také úspěšně dokončilo 73 absolventů oboru Všeobecné lékařství, přičemž hned 19 „čerstvých“ lékařů zamířilo do Fakultní nemocnice Ostrava. Ale i řada ostatních letošních absolventů lékařského oboru zůstane v Moravskoslezském kraji a posílí týmy zdejších nemocnic.

„Navzdory letnímu počasí a tropickým teplotám to byl krásný slavnostní akt, který jsme si všichni užili. Jsme na naše absolventy nesmírně hrdí. Urazili kus cesty a věříme, že i nadále budou prostřednictvím své práce šířit dobré jméno naší fakulty,“ uzavírá proděkanka pro studium a celoživotní vzdělávání Ivona Závacká.

Promoce absolventů lékařské fakulty 2022

Zveřejněno / aktualizováno: 21. 07. 2022