Ve velkokapacitním očkovacím centru pomáhají také studenti a zaměstnanci lékařské fakulty

S očkováním veřejnosti začali ve velkokapacitním očkovacím centru na Výstavišti Černá louka pomáhat také studenti a zaměstnanci Lékařské fakulty Ostravské univerzity. Pomáhají zde personálu ostravské fakultní nemocnice. Velkokapacitní očkovací centrum je totiž den ode dne vytíženější. Mezi dobrovolníky je například studentka studijního oboru Všeobecné lékařství Nikola Smolková, která pomáhá v celodenním provozu. Pracovní příkaz nepotřebovala, svou pomoc totiž nabídla zcela dobrovolně.

Nechat si píchnout vakcínu od společnosti Moderna nebo Pfizer přijde do ostravského velkokapacitního očkovacího centra aktuálně denně zhruba tisíc lidí. „V centru zatím fungují tři očkovací hnízda: A, B, a D, každé se třemi vakcinačními místy. V případě navýšení počtu očkovacích vakcín jsme připraveni kapacitu centra navýšit ještě jednou tolik,“ říká Rastislav Maďar, epidemiolog a děkan Lékařské fakulty Ostravské univerzity. Právě on stál u zrodu velkokapacitního očkovacího centra. Společně s primátorem Města Ostravy Tomášem Macurou ještě před pár týdny zakresloval na prázdné ploše pavilonu A do jeho půdorysu polohu jednotlivých součástí centra. „Od samého začátku fungování tohoto originálního centra na výstavišti jsem vnímal velmi pozitivní atmosféru, která je tam všudypřítomná. Dnes je z něj chlouba našeho kraje, která vzbuzuje pozitivní ohlasy na celostátní úrovni,“ dodává děkan.

Bezbariérové velkokapacitní očkovací centrum na Černé louce je společným projektem Moravskoslezského kraje, Statutárního města Ostravy, Lékařské fakulty Ostravské univerzity a Fakultní nemocnice Ostrava.

Ve velkokapacitním očkovacím centru pomáhají také studenti a zaměstnanci lékařské fakulty

Zveřejněno / aktualizováno: 10. 03. 2021