Fond podpory vědy a výzkumu na LF OU (Publikační fond)

Fond je určen k finanční podpoře:

a) příspěvek na uhrazení jazykové editace odborného textu

Příspěvek bude poskytnut pouze na výstupy, které jsou již přeloženy a zároveň pokud bude publikační výstup určen k publikování v časopisu, který je indexovaný v mezinárodních databázích Web of Science (dále je „WoS“) nebo Scopus (pouze nelékařské obory)

b) příspěvek na úhradu publikačního poplatku

Příspěvek bude poskytnut na text, jehož výstup bude přijatý v časopise, který je indexovaný v mezinárodních databázích WoS nebo Scopus (pouze nelékařské obory).

Obecné podmínky žádosti:

Žadatelem o příspěvek je vedoucí pracoviště LF OU, jehož podřízený zaměstnanec nebo on sám je v daném výstupu prvním autorem nebo korespondujícím autorem. Výstup musí být dedikován za Ostravskou univerzitu, Lékařskou fakultu.

V případě, že autor dedikuje výstup za více pracovišť, a nejen za OU, příspěvek bude poskytnut v rovnoměrné poměrné části, dle počtu dedikovaných pracovišť.

Povinnou přílohou žádosti o proplacení příspěvku na jazykovou editaci odborného textu je cenový průzkum (min. tři nabídky dle cenového kritéria), dle kterého bude stanovena výše přiznaného příspěvku, nebo schválení vybrané editorské firmy proděkanem pro vědu a výzkum nebo děkanem LF OU. Žadatel také doloží potvrzení o odeslání výstupu do indexovaného časopisu.

Při rozhodování o výši finančního příspěvku bude rozhodujícím kritériem kvartil daného časopisu.

Termíny pro podávání žádostí na finanční podporu nejsou určeny. Žádosti budou přijímány a schváleny do doby vyčerpání prostředků ve Fondu VaV poskytnutých pro daný kalendářní rok.

Další informace naleznete v Opatření děkana č. 110/2022 Fond podpory vědy a výzkumu na LF OU

O finanční podporu lze žádat na formulářích:

Součástí žádosti je doložení faktury vystavené na OU (Ostravská univerzita, Dvořákova 7, 701 03 Ostrava) a odborného textu, který bude publikován.

Všechny uvedené formuláře a dokumenty zasílejte na níže uvedené kontakty.

Pokud si autor neví rady s vyplněním formulářů, může požádat referenty oddělení Vědy a výzkumu LF OU o konzultaci s vyplněním.

Kontakty pro zasílání podkladů:

Zveřejněno / aktualizováno: 19. 09. 2024