Ostrava, Košice? Rodí se další nadějná spolupráce

Těší nás, když jako lékařská fakulta můžeme inspirovat další fakulty i univerzity. Na konci května se k nám například přijela inspirovat hlavní odbornice pro zubní lékařství na Slovensku, proděkanka pro spolupráci s výukovými základy a přednostka I. Stomatologické kliniky Lekárské fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach doc. MUDr. Silvia Timková, PhD. V doprovodu našeho děkana docenta Rastislava Maďara si se zájmem prohlédla nejen naši cvičnou nemocnici SIMLEK, ale také moderní výukové zázemí, ve kterém se na své budoucí povolání připravují naši studenti zubního lékařství.

„Vzhľadom na „Zlatú tretru“ v Ostrave a na to, že atletiku mám skutočne veľmi rada, rozhodla som sa spojiť moje športové hobby s príjemnou a užitočnou návštevou vašej fakulty. Už pred časom som totiž zaregistrovala, že ste vybudovali „cviční nemocnici“ a okrem toho otvorili nový študijný program Zubné lekárstvo. Veľmi rada som videla vaše novinky osobne a musím priznať, že som sa inspirovala,“ říká k návštěvě docentka Silvia Timková.

Lékařská fakulta Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košicích má taktéž vybudované Centrum simulátorové a virtuální medicíny, které pro studenty představuje novou éru interaktivní výuky lékařských i nelékařských oborů. Na ploše více než 900 m² disponuje více než 30 simulátory, což studentům UPJŠ LF přináší možnosti vzdělávání na úrovni 21. století a vyučujícím usnadňuje výuku klinických situací. „Naše simulátorové centrum je najväčším svojho druhu na celom Slovensku a neustále sa snažíme o jeho ďalší rozvoj. Verím, že aj my môžeme byť pre Vás inšpiráciou a čoskoro nás navštívite. V októbri sa totižto v Košiciach koná Medzinárodný maratónu mieru, najstarší v Európe a tretí najstarší maratónsky beh na svete. Práve táto mimoriadna udalosť by mohla byť dôvodom na športovo-pracovnú návštevu, pretože šport a medicína k sebe neodmysliteľne patria. Veľmi radi u nás privítame pána dekana, doc. MUDr. Rastislava Maďara, PhD., MBA, FRCPS, a kolegov z Lekárskej fakulty Ostravskej univerzity a budeme spoločne zdieľať naše skúsenosti z oblastí vzdelávania v medicíne! Je predsa prioritou kvalitne pripravovať našich študentov na ich ďalšie kariérne pôsobenie,“ uzavírá docentka Timková.

Zveřejněno / aktualizováno: 03. 06. 2024