Ostravští medici a Rehabilitační ústav Hrabyně spojili síly

UPOZORNĚNÍ: Platnost této informace již vypršela.

Bolesti zad patří mezi velmi časté příčiny návštěvy lékaře napříč medicínou. A tak se studenti Československého spolku mediků rozhodli spojit síly s Rehabilitačním ústavem Hrabyně a nabídnout zajímavý workshop se zaměřením na základní dovednosti v rehabilitační medicíně.

„Workshop s názvem Stabilizace a posílení hlubokého stabilizačního systému trupu a páteře uspořádáme přímo v našem simulačním centru SIMLEK v pátek 5. dubna od 15.00 hodin. Vzdělávací akce proběhne pod vedením ortopeda MUDr. Jiřího Lapky a fyzioterapeuta Mgr. Petera Mačeje. Určena je sice primárně pro studenty všeobecného lékařství se zájmem o rehabilitační medicínu, neurologii, ortopedii či internu, ale přivítáme i studenty nelékařských oborů, včetně fyzioterapie.

Vstup je zdarma, nicméně je potřeba se registrovat,„ vysvětluje předseda Československého spolku mediků Lukáš Cumpelík.

Rehabilitační ústav Hrabyně patří mezi nejmodernější specializovaná zařízení s rehabilitační spinální jednotkou v ČR. Nabízí komplexní péči o pacienty se závažným poškozením pohybového a periferního nervového systému.

Pro registrace je potřeba vyplnit formulář, nejpozději do 3. dubna 2024.

Zveřejněno / aktualizováno: 02. 04. 2024