Dar od společnosti Medplus pomáhá s výukou budoucích zubařů

Od otevření nového studijního programu Zubní lékařství uběhly čtyři měsíce, během kterých bylo v praktických učebnách poměrně rušno. Učebny fakulta vybavila špičkovou technologií, díky které se mohli studenti už první dny od svého nástupu začít připravovat na svou budoucí profesi. Pro to, aby mohli zapracovat na svých praktických dovednostech, však potřebují kromě trenažérů a stomatologických nástrojů, také spotřební materiál. A toho není nikdy dost, protože praktická výuka je od samotného nástupu budoucích zubařů opravdu intenzivní.

A protože náklady na pořízení takového spotřebního materiálu nejsou úplně malé, potěšil nás nedávno dar od dodavatele zdravotnického materiálu společnosti Medplus. „Firma Medplus nám dodala modelovací nože, vyšetřovací rukavice, silikonové misky nebo třeba gutaperčové čepy,“ prozrazuje, co všechno bylo součástí daru v hodnotě patnácti tisíc korun, biomedicínská inženýrka Lékařské fakulty Ostravské univerzity Silvie Procházková.

Společnost Medplus je předním dodavatelem v oboru gynekologických a stomatologických prostředků a špička mezi dodavateli zdravotnického materiálu, potřeb a dezinfekce. Nabízí široký sortiment potřeb a vybavení. Od injekčních stříkaček, dezinfekcí, přes rukavice, kancelářské potřeby, až po kosmetiku. Firma spolupracuje s veřejnými institucemi i soukromými praxemi a laboratořemi. Působí primárně v Česku a na Slovensku, ale své místo si díky kvalitě svých služeb vydobyla také v Polsku, Rakousku a Německu.

Zveřejněno / aktualizováno: 27. 03. 2024