Lékařská fakulta otevřela své dveře veřejnosti

Na akci dorazilo přes tisíc návštěvníků

Letošní program byl opravdu atraktivní a bylo to znát i na počtu návštěvníků. Na Den otevřených dveří Lékařské fakulty Ostravské univerzity nakonec dorazilo přes tisíc lidí. Přestože akce začínala oficiálně až od 9 hodiny ranní, první zvědavci přicházeli už před půl devátou a těsně před desátou hodinou se parkoviště před budovou INLEK zaplnilo do posledního volného místa. A plný sál byl také při přednášce k studijním programům všeobecného a zubního lékařství.

Právě v budově INLEK se odehrávala zásadní část programu Dne otevřených dveří. Letos poprvé se návštěvníkům otevřela například i studentská klubovna, ve které medici zodpovídali zájemcům všechny možné otázky. Právě INLEK navštívilo nakonec nejvíc lidí díky sérii zajímavých přednášek i doplňkovému programu k jednotlivým studijním programům. Středoškoláci, často v doprovodu svých rodičů, se tak například dozvěděli, jak to vypadá, když demonstrují bakterie, jak fungují alkoholové brýle nebo k čemu slouží spektrometr. Dveře se ale netrhly ani v našich nových učebnách stomatologie, které jsme historicky poprvé otevřeli veřejnosti.

Víc, než osm set lidí zamířilo také na návštěvu našeho simulačního centra, kde si zajímavý program připravili vyučující ve spolupráci se studenty medicíny, zdravotnického záchranářství, fyzioterapie, radiologie, porodní asistence nebo všeobecného ošetřovatelství. Lidé měli možnost nahlédnout pod pokličku simulované výuky zdravotnického záchranářství, vyzkoušet si laparoskopické trenažéry nebo správný nácvik poskytnutí první pomoci. Nahlédli také do prostor, ve kterých se na budoucí praxi připravují studentky pediatrického ošetřovatelství nebo porodní asistence. A zajímavý doplňkový program nabídl díky plastinátům a stolu Anatomage také Ústav anatomie.

Děkujeme všem vyučujícím a studentům, kteří se do akce zapojili.

Den otevřených dveří LF OU

Zveřejněno / aktualizováno: 31. 01. 2024