Pozvánka na mši svatou za zemřelé

UPOZORNĚNÍ: Platnost této informace již vypršela.

Žádný sebelepší umělý model, a to ani v tom nejdokonalejším trojrozměrném provedení, nenahradí skutečné lidské tělo ve výuce.

Lékařská fakulta Ostravské univerzity si nesmírně váží všech lidí, kteří se jí rozhodli darovat po smrti své tělo pro vědecké a výukové účely. Darovaná těla představují neocenitelný zdroj poznatků pro studenty medicíny i vědce z nejrůznějších lékařských oborů.

Proto nám dovolte, abychom Vás společně s Ostravsko-opavským biskupstvím pozvali na Mši svatou za zemřelé, během které uctíme památku všech zemřelých, kteří se rozhodli své tělo lékařské fakultě darovat.

Mše se uskuteční 7. listopadu v 17.00 hodin v Kostele sv. Václava na Kostelním náměstí, celebrovat ji bude Mons. Martin David, biskup ostravsko-opavský.

Zveřejněno / aktualizováno: 31. 10. 2023