Simulační centrum během Noci vědců ožilo

Během Noci vědců praskalo Simulační centrum Lékařské fakulty Ostravské univerzity doslova ve švech. Už zájem o samotný program zdaleka překonal možnou kapacita, která se poměrně rychle zaplnila do posledního volného místa. V pořadníku přitom čekaly další stovky lidí. V průběhu samotného večera se novou cvičnou nemocnicí nakonec protáhlo neuvěřitelných 300 návštěvníků. Při odchodu litovali snad jediného, a to že nemohou zůstat déle. Není se čemu divit, program byl vskutku nabitý a atraktivní.

Už při příchodu do simulačního centra mohli návštěvníci nakouknout pod pokličku simulační výuky zdravotnických záchranářů. Simulovaná scénka na všechny příchozí čekala také na Jednotce intenzivní péče. Na operačním sále si pak mohli všichni návštěvníci vyzkoušet laparoskopickou operaci, a ještě před vystoupáním do dalšího patra ochutnali dobroty, které si pro ně na stanovišti Tajemství chuti, přichystali studenti oboru Nutriční terapie.

Ohromný zájem byl také o aktivity, které si pro návštěvníky přichystala Klinika rehabilitace. Bodejť, virtuální realita dnes zejména mladou generaci prostě táhne! Svoji zručnost v rámci laparoskopických technik si mohli zájemci vyzkoušet také v našem chirurgickém simulačním středisku. V miniinvazivním simulačním středisku se zase šily kuřecí křidélka. Plno bylo i na dalších stanovištích, od očního, přes porodní sál, dětskou jednotku intenzivní péče a v neposlední řadě i na stanovištích studentů IFMSA, kteří si, podobně jako studentky pediatrického ošetřovatelství, připravili pro malé i velké návštěvníky bohatý doprovodný program. Posuďte sami!

Noc vědců 2023 na Simulačním centru

Zveřejněno / aktualizováno: 18. 10. 2023