UPOZORNĚNÍ: Platnost této informace již vypršela.

Lékařská fakulta Ostravské univerzity začala přijímat přihlášky ke studiu Zubního lékařství. Studenti si mohou přihlášky podávat až do 14. října. Přijímací řízení proběhne 18. října 2023. Prvních 20 úspěšných uchazečů nastoupí na fakultu ještě na konci října.

Přijímací řízení se uskuteční prezenčně v prostorách lékařské fakulty a bude se skládat, stejně jako u přijímacího řízení na medicínu, z biologie, fyziky a chemie. Přihlášku i všechny potřebné informace naleznou studenti ve fakultní nabídce studijních programů.

Výuka stomatologie započne historicky úplně poprvé na ostravské lékařské fakultě ještě v říjnu. V první etapě studia získají budoucí stomatologové teoretické znalosti a dovednosti především v základních oborech a oborech všeobecného lékařství, ale už se také zaměří na odborné disciplíny zubního lékařství.

Hlavním partnerem pro praktickou výuku a praxi bude Fakultní nemocnice Ostrava se svým špičkovým vybavením a kvalitním personálním zázemím. Pro zajištění prázdninové praxe budou významnými partnery vyjma FN Ostrava i privátní ambulance zubní péče, se kterými má lékařská fakulta uzavřenou rámcovou smlouvu o spolupráci.

Zveřejněno / aktualizováno: 15. 09. 2023