Lékařská fakulta otevře své dveře všem zájemcům o studium

UPOZORNĚNÍ: Platnost této informace již vypršela.

Víte, jak vypadá taková cvičná nemocnice? Ne? Tak se přijďte podívat v pátek 27. ledna na naši Lékařskou fakultu Ostravské univerzity, která v tento den otvírá své dveře všem zájemcům o studium. Úplně poprvé otevře veřejnosti i dveře svého nového simulačního centra, které slavnostně otevřela teprve loni na podzim.

Zájemci o studium fyzioterapie si tak budou moci prohlédnout krásné nové tělocvičny se závěsnými systémy a seznámit se s přístrojovou technologií, s pomocí které se studenti tohoto oboru připravují na budoucí praxi. Speciální program s dynamickými ukázkami v nové cvičné nemocnici čeká i na zájemce o studium Zdravotnického záchranářství. Užitečné informace i prostory naší jednotky intenzivní péče v cvičné nemocnici čekají i na zájemce o studium Intenzivní péče. Studenti se zájmem o medicínu pak určitě ocení prohlídku našeho operačního sálu, endoskopického sálku nebo chirurgického a miniinvazního simulačního střediska.

Den otevřených dveří nabídne zajímavé přednášky, ucelené informace o všech studijních programech, které fakulta nabízí i praktické ukázky z výuky. Své dveře zájemcům o studium medicíny otevře například i Ústav anatomie, Ústav histologie nebo Ústav laboratorní medicíny. Do Dne otevřených dveří se zapojují studenti i pedagogové, od kterých se studenti dozví všechny důležité informace. Od přípravy na přijímací zkoušky, přes možnosti vycestování během studia, až po možnost uplatnění se na trhu práce po jeho skončení. Dne otevřených dveří se účastní také naše studentské spolky.

Pokud již mají někteří uchazeči o studium vybraný konkrétní studijní program, doporučujeme tak prostudovat konkrétní rozpis místností a časů přednášek v rámci Dne otevřených dveří. Každá katedra Vám představí jednotlivé nabízené studijní programy a poskytne všechny informace o přijímacím řízení a průběhu studia.

Podrobný program

Pokud ještě vybráno nemáte, můžete prostudovat naše webové stránky s nabídkou našich studijních programů a rozhodnout se třeba až po návštěvě Dne otevřených dveří.

Aktuální přehled nabízených studijních programů naleznete ve výše uvedeném odkaze.

Těšíme se všechny případné uchazeče!

Zveřejněno / aktualizováno: 11. 01. 2023