Fakulta sociálních studií OU se ve spolupráci s Lékařskou fakultou OU a VŠB Technickou univerzitou Ostrava podílí na výuce nového studijního programu Biomedicínské asistivní technologie

Znáte monitorování pohybové aktivity pomocí chytrých hodinek, elektronické pomůcky pro nevidomé nebo speciální prostředky pro ovládání počítače a okolí nejen pro osoby s hendikepem? Jedná se o tzv. asistivní technologie, což je speciální technika založená na poznatcích o lidském těle, způsobech chování, lékařských diagnostických přístrojích, IT technologiích a telekomunikační technice.

Fakulta elektrotechniky a informatiky Vysoké školy báňské Technické univerzity Ostrava ve spolupráci s Fakultou sociálních studií Ostravské univerzity a Lékařskou fakultou Ostravské univerzity nabízí uchazečům o studiu nový bakalářský studijní program v prezenční a kombinované formě s názvem Biomedicínské asistivní technologie. Jedná se o studijní program jediný svého druhu v České republice.

Studenti tohoto oboru získají v průběhu studia znalosti z oblasti lékařské přístrojové techniky, informatiky, telekomunikační techniky, ale i ošetřovatelství, sociální práce a sociálních služeb, včetně psychologie. Výuka bude probíhat na špičkových moderních pracovištích a v laboratořích, která jsou v České republice unikátní.

Akademici z Fakulty sociálních studií OU se budou podílet na výuce studentů tohoto programu v oblasti sociálních služeb, která zahrnuje standardy kvality, práci s klienty, dále pak právo a etiku v sociálních službách, a oblast psychohygieny. Studenti budou rovněž absolvovat odbornou praxi na pracovištích sociálních služeb se zaměřením na seniory, na klienty se zdravotním postižením nebo duševním onemocněním.

Leták

Zveřejněno / aktualizováno: 02. 02. 2022