Do celoplošného testování zaměstnanců OKD se zapojili také studenti všeobecného lékařství

Kvůli několika ohniskům nákazy koronavirem přistoupila na konci prázdnin společnost OKD k celoplošnému testování svých zaměstnanců. V první vlně testování se podařilo vyšetřit přes 4 800 lidí. Neuvěřitelné číslo, na kterém mají velkou zásluhu i naši medici. Vzorky zaměstnancům totiž odebíraly speciální odběrové týmy Nemocnice Karviná Ráj společně s našimi studenty všeobecného lékařství. Poděkování za jejich spolupráci a pomoc při odběrech vzorků zazněla na tiskové konferenci také z úst národního koordinátora testování Martina Hajdúcha. Podrobnější informace k samotnému testování a krátký záznam i se zmíněným poděkováním najdete na stránkách Česká televize.

Všem studentům, kteří se do této akce dobrovolně na základě prázdninové výzvy zapojili, děkuje také vedení Lékařské fakulty Ostravské univerzity. Jde o jeden z dalších důkazů, který svědčí o tom, jak nepostradatelní jste pro náš region.

Zveřejněno / aktualizováno: 07. 09. 2020