Děkan Arnošt Martínek osobně poděkoval studentům v první linii

Děkan Lékařské fakulty Ostravské univerzity Arnošt Martínek vyrazil osobně za studenty, aby jim poděkoval za jejich pomoc, do které se zapojilo už neuvěřitelných 250 lidí!

Děkan studenty osobně navštívil ještě před velikonočními svátky. Ve Fakultní nemocnici Ostrava studentům poděkoval i s koordinátorkou dobrovolnické činnosti Míšou Škerkovou, ve Vítkovické nemocnici ho během návštěvy studentů doprovázel zase ředitel nemocnice Stanislav Jackanin. Děkan studentům poděkoval za sebe i celé vedení lékařské fakulty za jejich dobrovolnické aktivity a studentům rozdal i malou sladkou vzpruhu do kapsy třeba na cestu ze služby nebo k pozdějšímu studiu. „Vím, že nezvládnu obejít osobně úplně všechny, protože do pomoci se už zapojilo neuvěřitelných 250 studentů! Chtěl bych jim alespoň touto cestou vzkázat, že si jejich pomoci moc vážím,“ vzkazuje děkan Arnošt Martínek.

Studenti už téměř měsíc pomáhají ve zdravotnických zařízeních po celém Moravskoslezském kraji, ale také na call centru Krajské hygienické stanice. Do pomoci se zapojili medici, budoucí sestry, záchranáři, porodní asistentky nebo studenti oboru Ochrana veřejného zdraví.

Zveřejněno / aktualizováno: 14. 04. 2020