Studentky bakalářského oboru Porodní asistentka Lékařské fakulty OU se umisťují na předních místech

Česká komora porodních asistentek, z.s. (ČKPA) vyhlašuje každým rokem soutěž o nejlepší bakalářskou práci, jejichž výstup bude mít praktický přínos pro profesi porodní asistentky. Práce posuzuje odborná komise složená z porodních asistentek – členek ČKPA.

Této soutěže se opakovaně účastní i naši studenti, a to konkrétně z Ústavu ošetřovatelství a porodní asistence, studijního oboru Porodní asistentka.

V roce 2018 se umístila na 2. – 3. místě absolventka Bc. Andrea Mačková –  Edukace žen o odstříkávání mateřského mléka v období šestinedělí.

V roce 2019 se umístila na 2. místě absolventka Bc. Lucie DlabolováPostoj porodních asistentek k provádění epiziotomií a k metodám chránění hráze.

Výherkyně obdržely finanční odměnu a možnost dvouletého bezplatného členství v ČKPA.

Gratulujeme!

Zveřejněno / aktualizováno: 07. 01. 2020