Cena o nejlepší lékařskou fakultu putuje díky studentům IFMSA do Ostravy!

O další skvělý úspěch ostravské lékařské fakulty se tentokrát zasloužili studenti IFMSA. Do Ostravy o víkendu přivezli cenu Nejlepší lékařská fakulta za rok 2018/2019. Dlouhé roky si cenu o nejlepší lékařskou fakultu předávali studenti z Karlovy a Masarykovy univerzity. Poprvé v historii udílení této ceny pohár putuje do Ostravy!

Na letošní valné hromadě IFMSA CZ konané tentokrát v Praze na půdě Univerzity Karlovy byla pobočka této mezinárodní studentské organizace na ostravské lékařské fakultě vyhlášena jako nejlepší a byla oceněna putovním pohárem IFMSA CZ. „Tento pohár je ocenění pro všechny členy naší pobočky bez výjimky. Stali jsme se teprve třetí fakultou v historii, která tento pohár získala. I přesto, že jsme nejmenší a nejmladší pobočkou, dokázali jsme svou dlouhodobou a systematickou prací, že vyhrát může při velké píli a odhodlání každý. Pro všechny členy je to obrovský úspěch a motivace do dalších aktivit,“ říká studentka ostravské medicíny a členka IFMSA Aneta Sýkorová.

IFMSA (Mezinárodní federace asociací studentů medicíny) je nezávislou institucí zastřešující 135 členských organizací s více než 1,5 miliónem studentů lékařství ze 117 zemí světa. Organizace byla založena v roce 1951 v Kodani a v současnosti je tak největší a nejstarší nezávislou organizací studentů medicíny na světě. Oficiálně je uznávána OSN a WHO jako mezinárodní fórum studentů medicíny.

Nejlepší lékařská fakulta za rok 2018/2019

Zveřejněno / aktualizováno: 06. 11. 2019