Lékařská fakulta v Ostravě získala cennou akreditaci, díky které může udělovat profesorský titul v oboru Ošetřovatelství

Skvělá zpráva a další velký úspěch pro Lékařskou fakultu Ostravské univerzity. V těchto dnech totiž získala od Národního akreditačního úřadu pro vysoké školství akreditaci pro habilitační řízení a řízení ke jmenování profesorem v oboru Ošetřovatelství. Titul profesor bude moci ostravská lékařská fakulta udělovat vůbec poprvé ve své novodobé historii.

„Je to první habilitační a profesorské řízení, které naše lékařská fakulta získala. Akreditace má platnost deset let a navazuje na doktorský studijní program Ošetřovatelství, který jsme otevřeli v roce 2010,“ vysvětluje proděkanka pro zahraniční vztahy LF OU prof. PhDr. Darja Jarošová, Ph.D. s tím, že ostravská lékařská fakulta je v České republice teprve druhou fakultou, která se může akreditací pro jmenování profesorem pochlubit. Kromě Jihočeské univerzity tak lze získat docenturu a nově i profesuru v oboru ošetřovatelství už jen v Ostravě. „Celá úspěšná akreditace je výsledkem spolupráce vedení fakulty a ústavu ošetřovatelství. Vnímám ji jako další silný důkaz a uznání rostoucích kvalit naší fakulty,“ dodává děkan Lékařské fakulty Ostravské univerzity doc. MUDr. Arnošt Martínek CSc.

Lékařská fakulta získala akreditaci pro habilitační řízení v oboru Ošetřovatelství poprvé v roce 2014. V loňském roce úspěšně udělila titul docent Lucii Sikorové z Ústavu ošetřovatelství a porodní asistence LF OU. Na katedře ošetřovatelství působí kromě paní profesorky Jarošové také dvě další docentky a dvě se dle slov proděkanky připravují k habilitačnímu řízení.

Ústav ošetřovatelství a porodní asistence LF OU garantuje a organizuje vzdělávání ve dvou tříletých bakalářských studijních oborech (Všeobecná sestra, Porodní asistentka) a ve třech magisterských studijních oborech (Ošetřovatelská péče v pediatrii, Ošetřovatelská péče v geriatrii, Komunitní péče v porodní asistenci). Ostravská univerzita jako jedna ze tří českých vysokých škol realizuje také na své lékařské fakultě doktorský studijní program Ošetřovatelství, který je následně předpokladem pro habilitační řízení.

Zveřejněno / aktualizováno: 09. 10. 2019