Úspěch v soutěži nakladatelství Academia

Už po jedenácté ocenilo Nakladatelství Academia nejlepší publikace z řad populárně-naučné literatury. Jedna z cen přitom míří díky Martinovi Bartasovi také do Ostravy. Absolvent oboru Odborný pracovník v ochraně veřejného zdraví Lékařské fakulty Ostravské univerzity zvítězil se svoji diplomovou prací ve studentské soutěži v kategorii Vědy o neživé přírodě. Nakladatelství Academia mu práci vydá nejpozději do roka také knižně.

Odborná porota složená z předních představitelů české vědy letos vybírala z celkem čtyřiapadesáti zaslaných prací. V kategorii Vědy o neživé přírodě je přitom nejvíc zaujala právě ta od Martina Bartase s názvem „Hodnocení expozic elektromagnetickému záření z běžných zdrojů pomocí softwarového nástroje a hodnocení jejich hygienické významnosti.“ Mgr. et Mgr. Martin Bartas svoji práci úspěšně obhájil na Lékařské fakultě Ostravské univerzity pod vedením RNDr. Vítězslava Jiříka, Ph.D. v červnu 2018. Nejpozději do roka mu publikace vyjde také knižně pod hlavičkou Nakladatelství Academia.

„Je to ohromný úspěch, který si Martin bezesporu zaslouží. Jeho práce je opravdu skvělá, a to jak ve zpracované rešerši, tak v praktické části. Jeho publikace převyšuje úroveň běžné diplomové práce. Jako kolegu přírodovědce mě jeho vítězství těší dvojnásob. Jsem pyšný, že je zároveň absolventem Lékařské fakulty OU a že dělá naší škole tak skvělé jméno,“ říká vedoucí Centra epidemiologického výzkumu RNDr. Vítězslav Jiřík, Ph.D. z katedry Ústavu epidemiologie a ochrany veřejného zdraví Lékařské fakulty Ostravské univerzity.

Studentská soutěž, kterou každoročně vyhlašuje Nakladatelství Academia, je určena všem studentům a absolventům českých vysokých škol. Záměrem soutěže je dát možnost mladým, ještě neobjeveným autorům vydat svou magisterskou práci pod hlavičkou předního českého nakladatelství a pro čtenáře objevit nový talent české vědy. Soutěž probíhá ve třech kategoriích: Vědy o živé přírodě a chemické vědy, Vědy o neživé přírodě a Humanitní a společenské vědy. Porota složená z předních představitelů české vědy hodnotí nejenom faktickou správnost, ale také čtivost a schopnost upoutat čtenáře.

Mgr. et Mgr. Martin Bartas

Zveřejněno / aktualizováno: 12. 04. 2019