Lékařská fakulta se připojí k Noci vědců a nabídne zajímavý program

UPOZORNĚNÍ: Platnost této informace již vypršela.

Hmat, sluch, čich, zrak a chuť — pět starých dobrých známých. Co na ně ale říká šestý smysl? Odpověď možná najdete u nás na lékařské fakultě! Už tradičně se totiž i letos účastníme Noci vědců, na kterou chystáme zajímavý a hlavně zábavný program pro malé i pro velké. Noc vědců se uskuteční už tento pátek 30. září! Na lékařské fakultě se na všechny budeme těšit už od 17.00 hodin.

Víte, jak vypadá taková autoterapie nohy?
Víte, jaký vliv má na náš zrak modré světlo?
Víte, kam až sahá práh vašeho sluchu?
Víte, že někteří psi dokáží vycítit nádor?
Víte, k čemu slouží čichové fixy?
Víte, že cukr obsahují potraviny, u kterých byste to možná vůbec nečekali...?

To je jen malý výčet toho, co pro vás chystáme. Těšit se můžete například i na chůzi po „opileckém chodníčku“, zjistíte, jak virtuální realita pomáhá v rehabilitaci a čeká vás malá ochutnávka poslepu.

Tak neváhejte, vezměte své přátele, známé nebo rodinu a přijďte za námi v rámci akce Noc vědců.

Noc vědců je vědeckou popularizační akcí, která si klade za cíl ukázat širokému publiku bez ohledu na věk a vzdělání pravou tvář vědy. Tu krásnou, které se nemusíte děsit. Organizátoři chtějí, abyste si vědu zamilovali a objevili, že není vůbec tak složitá a přísná, jak se může na první pohled zdát. Naopak, chtějí, abyste poznali vědce a vědkyně jako „normální“ lidi, kteří milují svou práci, dokážou se u ní bavit a dělat ji s vtipem. Během jednoho večera se ponoříte do nových informací, experimentů a podíváte se do míst, kam se běžně nedostane.

Veškeré informace k akci najdete na nocvedcu.cz.

Zveřejněno / aktualizováno: 29. 09. 2022