Přednáška pro žáky základní školy Rohatec, okres Hodonín

Dne 18. května 2018 navštívili Ústav ošetřovatelství a porodní asistence Lékařské fakulty Ostravské univerzity žákyně a žáci základní školy v Rohatci, okres Hodonín společně s pedagogickým dozorem tří vyučujících. Studentky 2. ročníku oboru Porodní asistentka Lucie Dlabalová a Veronika Liďáková si připravily přednášku na téma Vývoj plodu. Přednáška byla doplněna praktickou ukázkou pomocí jednotlivých druhů ovoce, které sloužilo pro vhodnější představu vývoje plodu v jednotlivých měsících těhotenství. Následovala praktická ukázka porodu plodu na cvičném modelu. Žákyně i žáci měli možnost osobně si vyzkoušet porod na modelu.

Poté následovala exkurze i do odborných učeben pro výuku všeobecných sester a dětských sester. V rámci exkurze Lékařské fakulty Ostravské univerzity žáci měli možnost nahlédnout na vybavení sanitky a shlédnout videofilm Katedry intenzivní medicíny a forenzních stavů.

Přednáška pro žáky základní školy Rohatec, okres Hodonín

Zveřejněno / aktualizováno: 29. 05. 2018