Lékařská fakulta Ostravské univerzity otevřela vlastní nutriční poradnu

Zbavit se nadbytečných kilogramů, naučit se číst etikety u potravin i nápojů nebo správně upravit jídelníček během těhotenství či kojení. Nejen s tím nově poradí odborníci z Lékařské fakulty Ostravské univerzity, která v létě otevřela ve svých prostorách novou nutriční poradnu. Své služby nabízí nutriční poradna i veřejnosti. Na její odborníky se mohou obrátit dospělí, rodiče dětí, sportovci, těhotné ženy, ale třeba i senioři.

„Nutriční poradna je místem, kde lidem pomůžeme se správným stravováním, změnou zdravotního životního stylu a výběrem vhodných potravin. Také poradíme se sestavením jídelníčků při různých zdravotních potížích či omezeních,“ říká nutriční terapeutka Mgr. Hana Holišová.

Nutriční poradnu mohou navštívit rodiče s malými dětmi, dospívající, dospělí, sportovci, těhotné, kojící ženy i senioři. Nutriční terapeutky z lékařské fakulty pomohou například s hubnutím či nabíráním tělesné hmotnosti. Nasměrují ženy, jak upravit jídelníček během těhotenství nebo kojení a poradí i se správnou výživou u dětí. „Jídelníčky sestavíme i sportovcům a poradíme se správným způsobem stravování při zdravotních potížích jako je cukrovka, indikovaná dieta či potravinová intolerance nebo alergie,“ dodává nutriční terapeutka. Odborníci z ostravské lékařské fakulty také klienty naučí, po jakých potravinách v obchodě šáhnout a jak se orientovat ve složení potravin nebo jak správně číst etikety. „V poradně jsme schopni i prakticky ukázat, jak odhadnout správnou velikost porce jídla i jak si kulinářsky s přípravou jídla poradit,“ dodává Hana Holišová.

Nabídka služeb není hrazena v rámci zdravotního pojištění. Ceny služeb lze naleznout v ceníku služeb na webových stránkách, v nutriční poradně a při objednání.

Nutriční ambulance se nachází na Lékařské fakultě Ostravské univerzity, v budově ZY, místnosti ZY173. Objednat se lze na telefonu 731 420 288 a také na pevné telefonní lince 553 461 773. Email: , , .

Zveřejněno / aktualizováno: 08. 07. 2019