Ústav fyziologie a patofyziologie – březen ve znamení mezinárodních mobilit

Návštěva z Lékařské fakulty z Opole

Ve dnech 12. - 15. března 2019 Lékařskou fakultu, Ostravské univerzity navštívily kolegyně Lékařské fakulty z Opole v Polsku. Cílem této návštěvy bylo poznat naši fakultu, region, předat si vzájemně zkušenosti a domluvit vzájemnou spolupráci. Za tímto účelem byly pro kolegyně připraveny prezentace o ČR, Ostravské univerzitě, Lékařské fakultě a v neposlední řadě prezentace k oboru a profesi Nutriční terapeut.

Pro návštěvnice byla připravena prohlídka fakulty, ústavu fyziologie a patofyziologie LF OU, odborných laboratoří pro výuku studentů LF OU a oboru Nutriční terapeut. Se zájmem se podrobily měření na bioimpedančním přístroji a nechaly si vysvětlit výsledky měření, které obnáší analýzu složení těla. Před odjezdem kolegyně ochutnaly dezert připravený z přírodního sójového sýru s kvalitní čokoládou a ovocem, obdržely recept a postup přípravy tohoto skvělého dezertu.

Návštěva z Lékařské fakulty z Opole

Návštěva na University of Thomas More v Belgii

Od 18. do 22. března 2019 probíhaly mezinárodní dny na univerzitě Thomas More v Belgii. Cílem této akce bylo spojit univerzity z celého světa a podpořit tak možnou spolupráci pro studenty v rámci studijních programů. Ústav fyziologie a patofyziologie se účastnil také v zastoupení Mgr. Hany HolišovéBc. Zuzany Ritzové.

Mezinárodní dny měly bohatý formální i neformální program. Umožnil navázání kontaktů, diskuze na odborná témata, setkání se studenty a kolegy z oboru, účast na přednáškách a také možnost prezentovat studentům naši zemi, univerzitu, fakultu a obor.

Návštěva na University of Thomas More v Belgii

Zveřejněno / aktualizováno: 27. 03. 2019