Mikuláš 2007 (aneb Ergoši v terénu)

Dne 5. prosince 2007 se v Ostravě setkala stará známá trojice, kterou věrně zná každý z nás od svých dětských let: Mikuláš, anděl a čert. Popravdě čertů a andělů bylo více, vzhledem k počtu studentů ergoterapie.

Všichni směřovali na dvě místa: do Domova důchodců na ulici Čujkovova a Domova důchodců na ulici Petruškova. Záměr byl jednoznačný – potěšit a rozveselit „svěřence“ zábavným programem v duchu tradice 6. prosince.

Zpívalo se, hrály se hry, andílci a pekelníci s Mikulášem nadělovali dary, a to jak ve společenské místnosti, tak i na pokojích. Největší odměnou pro nás byl pohled do rozzářených očí všech obyvatel domova, úsměv na jejich tvářích a radost ze zábavy.

Chtěl bych za všechny poděkovat Lence Holoubkové za nápad, iniciativu a organizaci úspěšné akce. Dík patří také všem zúčastněným studentkám oboru ergoterapie.

Věřím, že se budou všichni studenti i nadále podílet na organizaci podobných akcí, které povedou k propagaci fakulty a především oboru ergoterapie.

Lukáš Aujeský

Známá sestava při zpěvu koled.
Porada čertů s anděly o trestech či odměnách.
Všichni byli velmi milí, po tom vždy andílci sílí.
Než se paní naděla, nadílka k ní přiletěla!
Chceš-li dostat sladkost na rty, musíš s čertem mastit karty!
Budeme si spolu hrát? Naučím tě krásně lhát.
Čertík má teď tenký hlásek, někdo mu šláp na ocásek.
Čertíci si rádi hráli, no v tomhle byli zase králi.
Máme z ohně pořád teplo, jenže nám tam chybí světlo... Pojďte :)
Andílek nám rady dává, jak se vlastně ta hra hrává.
Nač se tak staráte, však vy hříchy nemáte.
Duo Mikuláše a andělíčka.
Děkujeme a napříště se těšíme!

Zveřejněno / aktualizováno: 02. 04. 2017