Lékařská fakulta Ostravské univerzity dál usiluje o získání akreditace

Navzdory doporučení pracovní komise Národního akreditačního úřadu – akreditaci oboru Všeobecného lékařství ostravské lékařské fakultě neudělit, se vedení fakulty rozhodlo, že bude o získání akreditace dál usilovat. Národní akreditační úřad by měl o udělení akreditace rozhodnout příští týden.

Fakulta dnes prostřednictvím Ostravské univerzity zašle Národnímu akreditačnímu úřadu vysvětlení k jednotlivým vytkám posuzovatelů pracovní skupiny komise, která ve své zprávě doporučila akreditaci oboru Všeobecného lékařství neudělit. „Je důležité znovu zdůraznit, že veškeré výtky se týkají nedostatku odborníků s hodností docentů a profesorů a jejich nedostatečné personální zajištění mezi fakultou a fakultní nemocnicí. Fakulta se ve spolupráci s fakultní nemocnicí v posledních týdnech usilovně snažila v maximální možné míře tyto nedostatky odstranit, tam kde se jí to zatím nepodařilo, zároveň navrhla časový rámec řešení jejich odstranění. V současné chvíli byla například vypsána i nová výběrová řízení na pozice přednostů, kteří podle pracovní komise nesplňují odborné, vědecké nebo vědecko-pedagogické požadavky. S ohledem na to, že máme také své první absolventy s doktorandskými tituly a úspěšně obhájenými habilitacemi a další habilitace nás čekají na podzim, pevně věříme, že Národní akreditační úřad příští týden naši snahu a práci na odstraňování vytýkaných nedostatků při posuzování o udělení akreditace zohlední, a že se nám nakonec podaří akreditaci získat,“ říká děkan Lékařské fakulty doc. MUDr. Arnošt Martínek CSc., s tím, že Moravskoslezský kraj svoji lékařskou fakultu potřebuje.

Zveřejněno / aktualizováno: 17. 06. 2020