Díky podpoře Moravskoslezského kraje mohla lékařská fakulta přijmout víc mediků

Lékařská fakulta přijala v loňském roce historicky nejvíc studentů od svého vzniku. A to i díky podpoře Moravskoslezského kraje, který fakultu dlouhodobě finančně podporuje. Díky 350 tisícové finanční dotaci mohla fakulta přijmout navíc celkem pět studentů všeobecného lékařství. Dohromady jich nastoupilo ke studiu 134.

„O studium všeobecného lékařství je obecně dlouhodobě velký zájem. Stejně jako o naše absolventy medicíny. Jsme proto rádi, že díky dlouhodobé podpoře Moravskoslezského kraje můžeme každoročně přijmout o pět studentů navíc,“ říká děkan Lékařské fakulty doc. Arnošt Martínek CSc.

Navýšení počtu studentů bylo možné uskutečnit díky podpoře Moravskoslezského kraje s názvem „Dotace studia studentů magisterského oboru Všeobecné lékařství“ ve výši 350 tisíc korun. Finance pomohly zajistit především kvalitní výukové podmínky pro studenty tohoto náročného oboru.

Lékařská fakulta Ostravské univerzity vznikla před deseti lety a dlouhodobě se zaměřuje na zkvalitňování a rozšiřování výuky. Díky zahájení výuky v angličtině se v uplynulých letech otevřela také zahraničním studentům. V letošním roce zahajuje unikátní projekt spojený s výstavbou Cvičné nemocnice za čtvrt miliardy korun, která bude sloužit pro výuku budoucích lékařů i zdravotníků.

Zveřejněno / aktualizováno: 28. 05. 2020