Lékařská fakulta má zrekonstruovanou učebnu Histologie a embryologie

Studenti všeobecného lékařství i budoucí zdravotní laboranti studují Histologii a embryologii v nově zrekonstruované výukové místnosti. Díky kompletní rekonstrukci prostor nejenže prokouknul, ale studenti mají k dispozici i nové vybavení.

Výuková místnost prošla kompletní rekonstrukcí. Od výměny podlah až po úpravy elektrických rozvodů. Díky drobným dispozičním úpravám mohla fakulta pro studenty zvětšit i mikroskopický sál. Zrekonstruovaná učebna nyní slouží k výuce dvaceti studentů. „Každý z nich má k dispozici nový binokulární mikroskop a nový personální počítač. Počítačová síť dává možnost využívat metody takzvané virtuální mikroskopie, která dovoluje studentům prohlížet digitalizované histologické preparáty. Pomocí této metody je možné plynule měnit zvětšení studované oblasti. K virtuálním histologickým preparátům mají studenti přístup také ze svých domovů. Přestavbou dvacet let staré učebny se výrazně zvětšil komfort pro práci studentů i pedagogů,“ popisuje doc. MUDr. Vojtěch Kamarád, DrSc. z Ústavu histologie a embryologie LF OU.

Zveřejněno / aktualizováno: 17. 10. 2019