Medikem na zkoušku

UPOZORNĚNÍ: Platnost této informace již vypršela.

V nadcházejícím akademickém roce 2019/2020 znovu pořádá Lékařská fakulta Ostravské univerzity zájmový seminář pro studenty posledních ročníků středních škol se zájmem o budoucí vysokoškolské studium medicíny.

V roce 2013/14 byl odstartován 1. ročník spolupráce Lékařské fakulty OU s pilotní školou - Jazykovým gymnáziem Pavla Tigrida, Ostrava - Poruba, p. o., na projektu Integrace středoškoláků do výuky Fyziologie na Lékařské fakultě Ostravské univerzity. Nyní se tedy jedná již o 7. ročník, který je aktuálně pro studenty rozšířen nejen o Anatomii, ale i o Histologii, Kurz chirurgického šití a Kurz základů kardiopulmonální resuscitace. Studenti tedy mají jedinečnou možnost nahlédnout do výuky medicíny v hlavních teoretických, ale i klinických předmětech. V současné době je to jediný druh aktivity pro střední školy tohoto typu, který se u studentů těší velké oblibě a má je utvrdit v jejich zájmu o studium medicíny. V neposlední řadě je potřeba zmínit, že rozšířené znalosti ve vybraných okruzích se jim mohou hodit při přípravě na přijímací zkoušky.

Zájmový seminář bude veden studenty oboru Všeobecné lékařství a lékaři - absolventy naší Lékařské fakulty Ostravské univerzity a garantující ústavem je Ústav fyziologie a patofyziologie.

Kurz bude probíhat od října do prosince tohoto akademického roku v odpoledních hodinách (od 16:00), přičemž koncem září bude uspořádán úvodní seminář včetně přijímacího testu v případě většího zájmu, než je kapacita kurzu (max. 60 studentů). Veškeré další informace budou studentům s předstihem poskytnuty na jejich emailovou adresu, kterou udají do přihlašovacího formuláře.

Po úspěšném absolvování kurzu obdrží účastníci - nadaní studenti - osvědčení o absolvování (certifikát) vydaný fakultou, jež může v rámci přijímacího řízení na vysokou školu prokázat zájem studenta o danou odbornou problematiku.

V případě Vašeho zájmu se tedy neváhejte přihlásit pomocí formuláře (odkaz viz níže) a budeme se na Vás těšit!

Za celý kolektiv lektorů, MUDr. Tomáš Michalčák

Zveřejněno / aktualizováno: 12. 08. 2019