Barvy lékařské fakulty rozzářily vítkovický Gong

Modrá nám proudí v žilách. Právě takové téma, respektující barevné rozdělení fakult Ostravské univerzity, zvolili organizátoři Reprezentačního plesu Lékařské fakulty, který se odehrál v pátek 15. března v srdci Dolní oblasti Vítkovic. Gong, bývalý plynojem a dominanta celé oblasti, se stal pro daný večer místem pro setkání šesti stovek studentů, lékařů a akademiků nejmladší české lékařské fakulty. Ples uspořádali ostravští medici ze studentské organizace IFMSA CZ Ostrava.

Během večera si všichni hosté mohli užít hudební zábavu ve dvou akusticky oddělených sálech, která byla proložena vystoupeními tanečních párů, uměleckého bubeníka, profesionálního barmana nebo akrobatkou v kruhu. „Nechyběla ani bohatá tombola, ze které si šťastní výherci odnesli například televizor, lístky na utkání českého týmu během mistrovství světa v hokeji na Slovensku nebo wellness pobyt na Dolní Moravě v hodnotě deseti tisíc korun. Novinkou bylo speciální plesové víno, které bylo pro plesovou událost dovezeno z domácího jihomoravského sklípku,“ popisuje Martin Palička z organizace IFMSA CZ Ostrava.

Studentská organizace IFMSA CZ Ostrava má kromě pořádání plesu ve svém portfoliu spoustu zajímavých projektů mířících na vzdělávání mediků a veřejnosti, podporu prevence a osvěty ve zdravotnictví nebo na dobročinnost. Díky těmto projektům mohl mít i Reprezentační ples dobročinný rozměr. Prodejem vína a čokoládových srdíček ruční výroby se podařilo vybrat částku 34 369 Kč, která byla věnována na jeden z projektů IFMSA CZ Ostrava - Mise Malawi, který si klade za cíl stavbu studní v této rozvojové zemi. „K částce přispěli i studenti 4. ročníku všeobecného lékařství, kteří věnovali finanční přebytek ze svého Medického půlení, za což jim patří velké poděkování,“ dodává Martin Palička s tím, že poděkování patří také všem partnerům, bez kterých by se akce neobešla. „Těšíme se na další ročník, který se ponese v oslavném - výročním duchu,“ uzavírá budoucí lékař.

Připojujeme i pár vět děkana LF OU doc. MUDr. Arnošta13476Martínka, CSc.:

Myslím, že se Reprezentační ples Lékařské fakulty OU letos mimořádně vydařil. Svědčí o tom nejen pozitivní reakce mnoha hostů, kteří se plesu letos zúčastnili a hodnotili ten náš jako jednoznačně nejvydařejnější, ale i fakt, že kapacita plesu byla dokonce z důvodu velkého zájmu překročena.

Výběrem místa konání plesu se organizátorům zároveň podařilo skloubit slavnou historii našeho regionu, spojenou s areálem Vítkovických železáren, v jejichž prostorách se ples konal, s historií moderní, prezentovanou založením naší lékařské fakulty, o jejichž vznik usilovaly i naše předchozí generace. Za neméně významné považuji nejen sponzorství, ale zejména osobní účast představitelů podnikatelské i zdravotnické sféry našeho regionu, první osobní účast ředitele FNO na plesu LF OU za celou jeho historii a v neposlední řadě i tu skutečnost, že organizace celého plesu proběhla v režii studentů LF OU, kterým tímto patří mé velké poděkování.

Barvy lékařské fakulty rozzářily vítkovický Gong

Zveřejněno / aktualizováno: 17. 04. 2019