Na akci Medik roku nechyběli ani studenti naší lékařské fakulty!

O uplynulém víkendu 12. - 14. dubna 2019 se pětice našich studentů Hana Straková, Martin Palička, Natália Perďochová, Kamila Revendová a Martin Lachnit zúčastnila již pátého ročníku soutěže Medik roku. Letošním hostitelem byla Nemocnice České Budějovice a pro 19 soutěžících týmů ze všech českých lékařských fakult a jedné slovenské bylo připraveno celkem 14 disciplín. Během soutěžního dne měli studenti možnost ukázat své dovednosti u simulované resuscitace dospělého i dítěte, vést porod, měli možnost vyzkoušet si zavedení elektrod kardiostimulátoru, robotickou operaci, kanylaci žil pod ultrazvukovou kontrolou a mnoho dalšího. V silné konkurenci si naši studenti z akce odvezli 11. místo a k tomu mnoho nových zkušeností a zážitků.

Na akci Medik roku nechyběli ani studenti naší lékařské fakulty!

Zveřejněno / aktualizováno: 16. 04. 2019