Etudy první pomoci pokračují druhým ročníkem

UPOZORNĚNÍ: Platnost této informace již vypršela.

Na katedře intenzivní medicíny, urgentní medicíny a forenzních oborů probíhá v tomto akademickém roce druhý ročník Univerzity třetího věku s názvem Etudy první pomoci. Studijní program je určen pro seniory od 55 let, pro zařazení do studia není podmínkou zdravotnické vzdělání. Studenti dnes poprvé zasedli do lavic. V úvodu byli seznámeni se základy anatomie a fyziologie. Následovala přednáška o mýtech v první pomoci. Studenti - senioři svůj první den na této specifické vzdělávací akci hodnotili pozitivně. „Oprášila jsem vědomosti z mládí“ uvedla o přestávce jedna ze studentek. Studium je dvousemestrové, zahrnuje celkem 12 setkání. Každé se věnuje určitému tematickému celku. Součástí studia jsou také workshopy, praktické nácviky první pomoci v modelových situacích a exkurze. Přednášejícími jsou akademičtí pracovníci Lékařské fakulty a odborníci z oboru.

Etudy první pomoci

Zveřejněno / aktualizováno: 19. 09. 2018